Wyprodukowany w 2014 roku przez firmę Lumenis system LightSheer Desire stanowi kolejny z serii legendarnych laserów diodowych LightSheer przeznaczonych do trwałego bardzo skutecznego usuwania owłosienia, łagodnych zmian barwnikowych oraz zamykania niebieskich naczynek.
LightSheer gwarantuje wykonanie zabiegów trwałej depilacji o nieporównywalnej do innych systemów skuteczności i bezpieczeństwie dla wszystkich typów skóry.

Sytem LightSheer Desire oferuje możliwość wyboru trzech różnych głowic emitujących światło lasera diodowego o długość fali 805 nm i bardzo wysokiej mocy efektywnej 2100 W:

  • Pierwsza głowica jest zaopatrzona w okienko terapeutyczne z syntetycznego szafiru o wymiarach 9x9 mm i dostarcza impulsu o regulowanej gęstości energii do 100 J/cm2. Służy ona do bardzo skutecznej i precyzyjnej depilacji dowolnych obszarów ciała. Używa się kontaktowo chłodzonej końcówki szafirowej ChiiiTip, która jest własnością patentową firmy Lumenis. Zwiększa ona skuteczność zabiegu i zapobiega oparzeniom nawet przy bardzo wysokich mocach dzięki czemu występowanie komplikacji jest znacznie obniżone (poniżej 0.1%).

  • W drugiej z głowic zastosowano tę samą technologię ChiiiTip, ale zaopatrzono ją w okienko szafirowe o większej powierzchni, o rozmiarach 1,2 mm x1,2 mm. Pozwala to na szybsze wykonywanie zabiegu tam, gdzie nie jest konieczna wysoka precyzja, na większych powierzchniach ciała. Głowicę o takich rozmiarach znają dotychczasowi użytkownicy lasera LightSheer XC.

  • Trzecia głowica wykorzystuje unikalną technologię HIT (High Speed Integrated Technology). Jest to nowatorskie połączenie dużej powierzchni zabiegowej (aż 22x35 mm) z podciśnieniem. Dzięki temu można wykonać bardzo szybką, skuteczną i praktycznie bezbolesną trwałą depilację dużych powierzchni ciała jak nogi, plecy czy tors. Znacznie większa powierzchnia wiązki zabiegowej powoduje, że zwiększa się głębokość wnikania światła laserowego, a zasysanie skóry poddanej zabiegowi do wnętrza głowicy zwiększa absorpcję energii i dzięki temu uzyskujemy skuteczną depilację przy niższych energiach: 4,5- 12 J/cm2.

Dzięki tym rozwiązaniom liczba impulsów potrzebnych do depilacji danej powierzchni jest blisko 10-krotnie niższa w porównaniu z zabiegiem klasycznym, co powoduje radykalne skrócenie czasu zabiegu. Przykładowo zabieg nóg nową głowicą zajmuje zaledwie 20 minut, a nie jak poprzednio 2-3 godzin.


Zabieg jest znacznie bardziej komfortowy dla operatora, głowica jest lekka i nie wymaga stosowania chłodzenia ani docisku w trakcie pracy. Dzięki szybkości działania i zastosowaniu podciśnieniowej blokady obsługa lasera jest bardzo prosta, a dla mniej wprawnych użytkowników system zaopatrzono w gotowe ustawienia fabryczne z optymalnymi parametrami dla zabiegów dla różnych rodzajów włosów i dla różnych typów skóry. Gwarantuje to wysoką skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu zapewnia dużą łatwość pracy nawet dla początkujących użytkowników.

LightSheer Desire dzięki wysokiej mocy pozwala na zmniejszenie liczby seansów terapeutycznych i zapewnia nieporównywalną z innymi systemami skuteczność i lepszy rachunek ekonomiczny tak dla wykonującego zabiegi jak i dla pacjenta. LightSheer Desire nadaje się do przewożenia samochodem osobowym co jest cennym ułatwieniem dla osób pracujących w kilku gabinetach.

LightSheer Desire - parametry techniczne:

 

Głowica HS XC ET
Typ lasera Diodowy AlGaAs  
Długość fali  805 nm  
Rozmiar [mm] 22 x 35 12 x 12 9 x 9
Częstość impulsów do 3 Hz  
Ilosć impulsów 1 - 3 1 1
Gęstość energii 4.5 - 12 J/cm2  10 - 40 J/cm2 10 - 100 J/cm2
Czas impulsu 300 - 400 ms 5 - 400 ms 5 - 400 ms
Moc 2100 W 1900 W 1600 W
Chłodzenie skóry Próżniowe HIT ChillTip do 5 st C
     
Zasilanie 100 - 240 VAC 12A 50-60 Hz (jednofazowe) 
Waga 32 kg 
Wymiary 51 x 60 x 42 cm 
Ekran 15'' dotykowy