HIFU

HIFU

 

 

HIFU to fala akustyczna o wysokiej częstotliwości, powodująca ruch komórek w tkankach. Fala ma ograniczony zasięg i może kumulować się na różnej głębokości tkanki – w medycynie estetycznej używane są trzy głębokości – 1.5, 3.0 i 4.5 mm. Skoncentrowana wiązka ultradźwięków sięgając określonej głębokości powoduje ruch i tarcie komórek generujące ciepło, co w efekcie prowadzi do mikro poparzeń wewnątrz tkanki – mają one średnicę od 0.5 do 1 mm. Powierzchnia skóry pozostaje nietknięta, za to pod spodem zachodzą intensywne procesy odbudowy i regeneracji stymulowane przez uszkodzenia.

Jak wygląda zabieg HIFU ?

Na zabieg HIFU należy wybrać się do sprawdzonego i renomowanego gabinetu medycyny estetycznej. Urządzenie do emisji ultradźwięków powinno być obsługiwane przez specjalistę, który dobierze głębokość zabiegu odpowiednio do miejsca jego wykonywania. Nieumiejętne użycie może prowadzić do poparzeń kości.

Czas trwania zabiegu to ok. 20 – 30 minut.

Przed zabiegiem skóra smarowana jest żelem, następnie do wybranego miejsca lekarz przykłada urządzenie emitujące fale. Osoby o niskim progu bólu mogą odczuwać dyskomfort podczas zabiegu. W takich przypadkach smaruje się skórę kremem znieczulającym. Wrażenia bólowe mogą przypominać lekkie ukłucia, a ich intensywność uzależniona jest od mocy fali. Zabieg HIFU najczęściej wykorzystywany jest na twarz, ale można wybrać każde inne miejsce, gdzie skóra potrzebuje ujędrnienia i regeneracji.

Zabieg na twarz kosztuje 2500 – 3500 zł. Wybranie konkretnego miejsca zabiegu (szyja, policzki), proporcjonalnie zmniejsza cenę.

Dzięki użyciu HIFU, powierzchnia skóry pozostaje nienaruszona i nie zachodzi potrzeba rekonwalescencji. Przez kilka godzin po zabiegu mogą pojawić się delikatne zaczerwienienia na skórze. W większości przypadków, do uzyskania zadowalających efektów wystarczy jeden zabieg, w przypadku skóry bardzo wiotkiej, zabieg powtarzać można do trzech razy, co 1 – 3 miesiące.

Bezinwazyjny lifting twarzy Hifu iDeep. 
Jest wyjątkowo skutecznym zabiegiem kosmetycznym, którego efekty dają się porównać z rezultatami operacji plastycznej. Nadaje się dla każdego rodzaju skóry, na której widać znaki upływającego czasu: zwiotczenie, zmarszczki, zaburzony owal twarzy. Polecamy przede wszystkim Paniom, które oczekują spektakularnych efektów bez ingerencji chirurgicznej.   

HIFU iDeep, czyli High Intensity Focused Ultrasound to bardzo skoncentrowana wiązka energii ultradźwiękowej dostarczana frakcyjnie do głębokich warstw skóry. W efekcie zabigu zachodzi natychmiastowe obkurczenie skóry i koagulacji tkanek. Tkanka pochłania falę ultradźwiękową co doprowadza do efektu cieplnego powodując koagulację tkanki. Ultradźwięki oddziałują jedynie w warstwie mięśniowej SMAS. Inne warstwy skóry nie zostają obciążone. W ten sposób organizm jest sprowokowany do naturalnej obrony, i produkcji nowego kolagenu a w efekcie do poprawienia napięcia skóry, wywołania efektu liftingu – unieść i dokręcić skórę policzków, poprawić linię podbródka, zmniejszyć zmarszczki czołowe , podnieść linię brwi, poprawić strukturę skóry – stanie się gładka i delikatna. Efekt powstania nowych włókien kolagenowych (liftingu) trwa od 2 do 6 miesięcy. Efekty po zabiegu HIFU iDeep utrzymują się przez około 18 miesięcy! W większości wypadków wystarczający jest jeden zabieg aby osiągnąć rewelacyjne efekty. Dzięki wymiennym kartridżom możemy wykonać zabieg na dwóch poziomach głębokości, w zależności od stanu skóry poddanej zabiegowi. Skóra po zabiegu nie wymaga rekonwalescencji i można po nim od razu wrócić do codziennej aktywności. Na skórze może wystąpić jedynie łagodny rumień, utrzymujący się nie dłużej niż dwie – trzy godziny. Sam zabieg jest bardzo przyjemny, nieinwazyjny i niezwykle skuteczny.

Dla kogo dedykowany jest zabieg?

Bezinwazyjny lifting twarzy Hifu iDeep jest jest odpowiedni dla osób w każdym wieku i dla każdego rodzaju skóry. Wykonuje się go zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Natomiast  efekty będą zależne od stanu skóry oraz ilości przeprowadzonych zabiegów .

Jaki uzyskam efekt po zabiegu?

Bezinwazyjny lifting daje widoczne rezultaty już przy jednorazowym zabiegu, traktowanym jako ogólna stymulacja. Skóra jest napięta rozświetlona i nawilżona a kontury twarzy wymodelowane. Jednak na ostateczne efekty zabiegu HIFU iDeep musimy poczekać około 1,5 – 2 miesięcy.

SMAStherapy® TO PLASTYKA, KTÓRA DAJE PEWNE EFEKTY

 • wyświetlacz: 15 calowy dotykowy ekran
 • wizualizacja USG
 • częstotliwość ultradźwięków: 4M Hz
 • głębokość wnikania: 1,5 mm; 3,0 mm; 4,5 mm; 8,0 mm; 13 mm
 • obszar działania 4: cm2 – punt odległościowy 0,2 mm
 • zasilanie 110 – 240 V 
 • SMAStherapy® TO NIECHIRURGICZNA PLASTYKA SKÓRY W CIĄGU  1,5 GODZINY
 • SMAStherapy® doprowadza do koagulacji docelowej warstwy poprzez kontrolowane podgrzanie jej do temperatury 65-75°C, bez naruszenia naskórka, na skutek czego dochodzi do natychmiastowego skrócenia istniejących włókien kolagenowych i stymulacji fibroblastów do produkcji nowego kolagenu.
 • SMAStherapy® GWARANTUJE OCZEKIWANY EFEKT LIFTINGU TWARZY JUŻ PO JEDNYM ZABIEGU
 • Każde z dotychczas przeprowadzonych badań dotyczących technologii wykorzystywanej przez SMAStherapy® dowodzi zadowalających efektów w zakresie liftingu twarzy już po jednym zabiegu.
 • SMAStherapy® TO DOPRACOWANA TECHNOLOGIA, KTÓRA POZWALA OSIĄGNĄĆ PONADPRZECIĘTNE EFEKTY BEZ UŻYCIA SKALPELA 
 • Urządzenie SMAStherapy® umożliwia precyzyjne osiągnięcie dokładnej głębokości penetracji i żądanej temperatury w tkankach skóry. Dzięki pięciu wymiennym transmiterom energię można ukierunkować na poziomie 1,5 mm, 3,0 mm, 4,5 mm, 8,0 mm, 13 mm, co w zależności od głębokości przynosi odmienne i długotrwałe rezultaty.
 • SMAStherapy® TO BEZPIECZEŃSTWO ZABIEGU I BRAK OKRESU REKONWALESCENCJI Z GWARANCJĄ WIDOCZNYCH EFEKTÓW 
 • Terapia nie wymaga okresu rekonwalescencji, a sam zabieg nie wyklucza pacjenta z codziennych zajęć. 

Model No.: HR-U8
Dane techniczne:
Moc: 800W
Voltage: 50/60Hz
Energy type: HIFU 4Mhz/7Mhz
Energy output: 0.1J – 2.0J (0.1 step) – 10J
Gwarancja: 2 lata

 

3 Kardridge na twarz:
DS-1.5- — 1.5mm Cartridge
DS-3.0- — 3.0mm Cartridge
DS-4.5- — 4.5mm Cartridge

2 Kardridge na ciało
(opcjonalnie):
DS-8- — 8mm Cartridge
DS-13- — 13mm Cartridge